V období třicetileté války (1618 - 1648) byli nejpoužívanější zbraně s doutnákovým zámkem. Mušketa byla palnou zbraní mušketýrů a dragounů. Dosahovala délky až 170cm a vážila okolo 7kg. V této době nebyly zbraně normalizované jak známe z pozdějších období - dochované muškety se liší tvary pažeb, zámků, celkovou délkou a váhou. Vzhledem k jejím rozměrům musela být při střelbě opřena o furketu. Lehčí a kratší variantou doutnákové pušky byla arkebuza. 

 

Délka našich mušket je 1390mm, ráže 18mm, 4,9kg - případně na přání zákazníka. Spouštěcí mechanizmus je na spoušť či páku. Zbraň je označena značkami České státní zkušebny zbraní a střeliva. V případě výroby jiného modelu zbraně nám stačí dodat např. výkres, fotografii atd.

Délka našich mušket je 1390mm, ráže 18mm - případně na přání zákazníka. Spouštěcí mechanizmus je na spoušť. Zbraň je označena značkami České statní zkušebny zbraní a střeliva - tormentováno na kuli. Mušketu můžeme upravit dle Vašich představ např. jiný tvar zámkové desky, kohoutu, pažby, kovový nabiják. Standardně naše muškety nemají hraněnou hlaveň, ale na přání lze upravit. V případě výroby jiného modelu zbraně nám stačí dodat např. výkres, fotgrafii atd.
Zbraň kategorie D - prodejná od 18 let bz zbrojního průkazu. 
 

V této fotogalerii najdete naše nejnovější muškety a další příslušenství. Každá mušketa je originál a respektujeme přání našich zákazníků. V jednotlivých složkách najdete ukázku zbraní. Pokud nenajdete na našich webovkách veškeré informace neváhejte nás kontaktovat.